Bugün dükkandayım ve bol bol boş vaktim var yaşasın 🙂

Bu hafta yolda kalma maceramızdan sonra biraz yorucu geçti. İşlerde çok yoğundu, evde yoğundu, dükkanda yoğundu. Veya her şey aynıydı ben çok yorgundum.

Söylemedim değil mi? Ofpof sitesine yazıyorum. Ama normal yazılarımın hiç birini kabul etmiyorlar, özellikle saçma olmalı, insanları güldüren, biraz kalitesiz kaliteli içerik istiyorlar, müziklerden gidiyorum şimdilik ikinci yazımı bu hafta içi bir öğle tatilimi heba edip hazırladım. Merak edenler için buradan lütfen : https://ofpof.com/profil/osge-yaziyor

Babama sürpriz yaptım sudoku çok seviyor idefix kargo bedavası varken birkaç tane bulmaca kitabı aldım.

Kendim için bir güzellik yapmadım ama Özüm için çok güzel bir oyun evi aldım. Akülü araba ayırttım. İlk Barbie bebeğini aldım. Kendisi benim gibi sadece arabalarla ve topla oynuyor. Ben ilk Barbie bebeğimi ilkokul 4. Sınıfta almıştım. Sonra düşündüm ki hepsini  2008 yılında attım 🙁 hem de bütün oda takımları her şeyi vardı bebeklerin. Hiç yıpranmamış bir şekilde çöpe gittiler.

Çok kıskanç bir insanım. Ben oynamıyorsam kimse oynamasın dedim sanırım. Bencillikte var tabi hiç aklıma gelmedi yarın bir gün kızım olur ona ayırayım demedim. Babam mesela bütün çocukluk oyuncaklarımı saklamış. Özüm şimdi onlarla oynuyor 🙂 (resimler geçen seneden o yüzden Özüm biraz küçük)

 

Resim çizmeyi seviyorum, instagram da bir sürü hesap gördüm resim çizerek para kazanıyorlar. Sanırım biraz daha boş vakit bulabilirsem bende başlayacağım o işe. Mesela şuan illustrator ile sürekli düğün davetiyesi yapıyorlar paraya para demiyorlar. Bende bir yerden başlamalıyım. Maymun iştahlılığım yine zirvede yani..

Dükkanda ziyaretimize gelen pisicik Kurpiye hamile 🙂 şimdi ona bir çözüm bulmaya çalışıyorum. Dükkanda doğum yaparsa bir sürü yavru ile baş edemeyiz.

Bebek evi ve akülü araba araştırdım. Çin de her şey çok ucuz ama gümrük meselesi var. Birde tabi gelip gelmeme meselesi var. En önemlisi benim için bekleme meselesi. Çok uzun sürüyor kargolar. 2 hafta minimum. Beklemeye hiç tahammülüm olmadı. Ya sonuç kesinleşecek o şekilde bekleyebilirim. Yada beklemem. Katı kurallarım var 🙂

Uzun zamandır Ümit’le uzun yola gitmemiştik. Bayram da Eskişehir gezisi iyi geldi bize. Özüm en son 1,5 yaşındaydı tatile gittiğimizde şuan 2,5 olmak üzere. O zaman yolculuk daha farklıydı şimdi daha farklı oldu. Bebeklikten çıkıp bir bireye dönüştüğünü her hareketiyle davranışıyla gözümüze soka soka ispatlıyor. Hem çok güzel hem üzücü.. Çok çabuk büyüyor. Dur desek durmaz. Birden kocaman olacak. Kendi kararları kendi fikirleri kendi özgürlüğü olacak. Düşündükçe korkuyorum. Özellikle böyle bir devirde.. Öğretmenleri, komşuları, servis şoförü, arkadaşları hemen hemen herkes bir pedofili , seri katil, uyuşturucu madde kullanan ve ya tamamen ruh hastası olabilir. Günümüzde bir sürü 3. Sayfa haberinde gördüğümüz şeyler bunlar. İnanılmaz korkuyorum. Endişeleniyorum. Hani bir fırsat olsa şimdi çocuk yapmayın ama size istediğiniz de bu fırsatı vereceğiz deseler bu zamanda böyle bir yaşama çocuk getirmek imkansız olurdu. Ama öyle bir lüksümüz yok işte. Neyse..

Kendim için tek ders sınavına girebileceğimi öğrenip mutlu oldum. Son kalan 2 dersimi verirsem yüksek lisans bilgisayar mühendisliğine başvurabiliyorum. Çalıştığım şirket için önemli bir ayrıntı olabilir, yada takmayabilirler bilemiyorum. Ben deneyim de kararı onlar versin.

Bu hafta birde bol bol Şeymacık ile uğraştım. Ahmet Hakan köşe yazıları polemikleri, elele dergisinin çok büyük biriymiş gibi Şeymacığı kapak kızı yapmış! Ben anlamıyorum insanları.. cidden anlamıyorum böyle insanları anlamakta istemiyorum!! Uzak kalsınlar istemem. Her zaman dediğim gibi ne kadar az insan o kadar huzur.

Düşünüyorum başka ne yaptım sanırım hiçbir şey..  gece gündüz durmadan Rag’n’Bone Man – Human dinledim. Ama bu yazımı yayınladıktan sonra illustrator programını kurup kendim için bir şeyler üretmeye çalışacağım bakalım. Bugün pc benim emrimde.

Selamlar herkese,  görüşmek üzere..

 

PS: bu arada kahvem soğumadı bu sefer. Ama var olan kahvenin üzerine tekrar kahve yaparak güzelim kahvemi yine mahvettim. Sanırım gerçek anlamda kahve sigara keyfi hiç yapamayacağım 🙁

By ozge

2 thoughts on “Kahvem&Sigaram.3”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir