Tam 1 aydır telefonum kırık. Özüm bebek sağ olsun ekranımı kırdı. Nasıl yaptın kızım dediğimizde eliyle telefonu tutup ısırdığını söylüyor. Tam olarak nasıl yaptı bilemiyorum ama benim bütün işlerimi aksattı ondan eminim.

Tatile gidip geldikten sonra bayram tatiliydi. Hiçbir şey yapmadık. Telefonum olmadığı için bayramlaşma faslını bile yapmadım kimseyle.

Tatile gideceklere unutmadan bir tavsiye : Slipstop (www.slipstop.com.tr ) kaymaz tabanlı terliğimsi. Havuzda denizde evde okulda oyun ve spor salonunda diye reklam yaptıkları ve çok başarılı oldukları için önermem lazım. Bu terliğimsi nesne ile havuzda yolda banyoda hiç düşmeden deli gibi koşturan ve hiç ayağı kaymayan bir Özüm bebek vardı. Büyükler içinde numaraları mevcut. Seneye kullanması için hem kendime hem ona almayı düşünüyorum. Mutlaka inceleyin.


Yeni köpeğimiz Wesley kanlı ishal oldu. Bir hafta onun tedavisi ile uğraştık. Tuhaf bir şekilde önüne koyduğumuz yemeği asla yemeyen köpek düzgünce konuşunca “hadi oğlum yemen lazım lütfen” dediğimiz gibi yiyor yemeğini. Onun dışında kafasını bile çevirmiyor. Çok zayıfladı çok halsiz düştü ama Ümit ve benim elimden kurtulamadı tabi 🙂 Hastalıktan kurtardığımız kaçıncı köpek oldu ben hatırlamıyorum. Ama o iri cüsseli köpek birden zayıf çelimsiz bir hal aldı ama toparlıyor. 2 gündür daha iyi gözüküyor. Umarım bir daha hasta olmaz. Hem maddi hem manevi çökertti 5 günde bizi 🙂


Tatil güzeldi, tatil köyü güzeldi. Ama bir ara sinirden ortalığı ayağa kaldırmak üzereydim. Bütün animasyon ekibi Rus. Çocuk kulübüne Özümü aktivite yapmasını istiyoruz herkes Rus. Çocuklar Rus. Türkçe konuşan yok. Antalya’da daha önce kaldığım otelde ilk anons Türkçe bile değildi. Bu tatil köyü oradan yırttı. Önce Türkçe giriş yapılıp kalanı hep Rusça devam etti. Sinir oldum. Bütün çalışanları Rusça bir şeyler söyleyerek karşıladı beni. Yahu burası Türkiye! Türkçe konuşun dedim. Ama abla otel yönetimi istiyor dedi. Yahu sen Türkiye il sınırları içerisinde bir otelsin. Rus müşterin geliyorsa kalkıp buralara bırak onlar Türkçe öğrensin! Ülkemize gelen onlar, uyum sağlamaya çalışan biz. Çok kızdım çok. Otelden ayrılırken hayatımda ilk defa bir yer hakkında görüş bildirdim. Biraz fazla uzun yazdım ama umarım okurlar.

Gerçi kızıyorum ama daha sonra Türk müşteriler gelmeye başladı. Bayram tatiliyle birleştiren geldi ve keşke dedim hep Ruslar gelse 🙂 Böylede dengesizim işte. Ne kural biliyorlar ne kibarlık. Çocukları desen inanılmaz şımarık. En azından Rusların böyle rahatsızlıkları olmuyordu. Neyse zaten koksaki virüs salgını ile uğraştığımızdan Özüm bebekle ilgilenmekten tatil yaptık mı yapmadık mı anlamadan döndük.

www.suskumru.com sitesi bir sayfa yapmış. Ben nasıl ulaştım hatırlamıyorum ama takip ettiğim bloglar sayfasında bana da yer vermiş. Buradan tekrar teşekkürlerimi iletiyorum kendisine. Hem yer verdiği için hem de başka kaliteli blogları tanıttığı için. Hepsini tek tek inceleyip kim neler yazıyor nelerden bahsediyorlar diye bakarken http://www.mutlulugunpesinde.com/ sayfasında biraz fazla kaldım. Neden mi? Çünkü mektup arkadaşlığı diye bir olayın içinde ve benim çok sevdiğim çok özlediğim bir eylem olduğu için hemen bende başlamalıyım bu işe dedim. Bir yabancı ve bir türk olmak üzere iki mektup arkadaşı buldum bile  Türk olan dün mektubunu Ptt’ye verdi bile bakalım yakın zamanda gelir umarım 🙂 onunla ilgili başka bir yazı yazacağım.

Başka gelişmeler oldu mu? Pek bir şey olmadı aslında. Her zaman ki gibi yoğunluk, koşturmaca, trafikte delirmeler çıldırmalar geçiyor günler. Doğum günüm yaklaşıyor 🙂

Projem ile ilgili hala bir gelişme yok 🙂 sanırım o işten vazgeçtim. Ama başka bir şeyler yapayım diyorum. Mesela online satış? Bilemedim henüz. Şimdilik bitiriyorum. Öğle tatilim sona erdi. Mektup arkadaşlığı başlığımda görüşmek üzere mutlu kalın 🙂

By ozge

2 thoughts on “Kahvem&Sigaram.8”
  1. Güzel bir dönem geçmiş aslında olumlulara bakarsak 🙂 ama köpüş için özellikle çok üzüldüm inşallah bir an önce toparlar daha çok 🙁 Telefonsuzluk zaten çok fena, rus ekip daha da fena ama yine de güzel şeyler olduğu için de onlara odaklanmamak lazım 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir